Przeglądy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • greg505
    odpowiedział(a)
    Kiedy trzeba zrobic pierwszy przeglad (nie mowie o wymianie oleju)?
    Wydawalo mi sie ze po przebiegu 30tys, a tu 30 mi stuknelo i komp pokazuje ze za jakies 90dni, czyli dokladnie po 2 latach.

    Zostaw komentarz:


  • krzyzakp
    odpowiedział(a)
    Specnaz, Zmienilem z tego co zalala fabryka w czechach, po 15tys km na X-Clean. Przy 30tys km zalalem znowu X-clean. O zmiane na Specific bede myslal jak na budziku bedzie 40tys km, bo wtedy bedzie pora kupic olej na wymiane przy 45tys

    Przyczyna ucieczki? zlopanie oleju..

    Zostaw komentarz:


  • Specnaz
    odpowiedział(a)
    Fredy.PW dzięki za link
    krzyzakp zmieniles ze specific na x clean , co bylo tego powodem ?? czy poprostu tak kombinujesz z olejami??

    Zostaw komentarz:


  • krzyzakp
    odpowiedział(a)
    Specnaz, roznice ponoc sa, choc nie duze.. Za jakies 20-25tys bede w stanie powiedziec, jak na Specificu bede mial 10tys zrobione - teraz swiezo X-Clean zalany.

    Co do zakupu - polecic moge sklep w Szczecinie - dla porownania - wczoraj rachunki chowałem - MotoKram w Poznaniu w kwietniu wołał 152PLN, a ProChoice 145PLN za banke 5l. Roznia nie duza, ale w razie czego masz pole do targowania sie z chlopakami z forum

    Zostaw komentarz:


  • Fredy.PW
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Specnaz
    Jeżeli chodzi o sam zakup Fredy.PW z kim z formu sie kontaktowac??
    Swoje zakupy dwukrotnie już robiłem u kolegi konkon - tu masz link
    Pzdr

    Zostaw komentarz:


  • Specnaz
    odpowiedział(a)
    Dzieki chłopaki za info ,oczywiscie chodzi mi o motor benzynowy ,mysle ze wybiore miedzy motul 5w30 x clean lub specific , jakis znaczacych roznic chyba miedzy nimi niema.Jeżeli chodzi o sam zakup Fredy.PW z kim z formu sie kontaktowac??Panowie jeszcze jedno pytanko , co ze stukaniem klockow w momencie cofania w O3 RS , ma ktoś z Was juz na to jakis sposób?pozdrawiam

    Zostaw komentarz:


  • Fredy.PW
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez krzyzakp
    Fredy.PW, dla TDI ten olej odpada, bo nie spełnia normy 507 Przy stałych okresach miedzyprzehladowych mozesz sobie uzywac w benzynie ten olej..
    Zgadza się, ale swojego posta adresowałem do kolegi Specnaz, a On jak widzę ma RS w TSI
    Pzdr

    Zostaw komentarz:


  • krzyzakp
    odpowiedział(a)
    Fredy.PW, dla TDI ten olej odpada, bo nie spełnia normy 507 Przy stałych okresach miedzyprzehladowych mozesz sobie uzywac w benzynie ten olej..

    Co do oleju -obecnie X Clean +, ale po dyskusji w ProChoice (Szczecin) z chłopakami, nastepnym razem wyprobuje Motul Specific dla VAG z norma 507 - wg tego co im klienci mowia, spalanie oleju jeszcze spadło na nim.
    Jezeli chodzi o zrodlo, to patrzac na to w czym sie specjalizuja, nie sadze by mieli podrobki.. Zreszta - test w trakcie, olej od nich smaruje silnik, choc fakt ze dopiero jakies 600km na nim zrobione.. Nie mniej nie jest to sprzedawca XYZ z internetu, a fizyczna firma, w ktorej sklepie byłem - wiec zaufanie zawsze troche wyzsze..

    Zostaw komentarz:


  • Fredy.PW
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Specnaz
    krzyzakp , dzieki za info , musze sie jeszcze ciut ogarnac na tym forum , a jakiego Motula stosujesz bo jest chyba kilka odmian i słyszalem ze trzeba uwazać na podróbki bo akurat z Motula jest ich ponoć sporo
    Ja np. stosuję X-Maxa 0W40 i przyznam, że po początkowej ochocie Octavki na branie oleju, po zastosowaniu Motula jest OK. W tej chwili podchodzę pod 24kkm i jestem po dwóch wymianach oleju. Co do podróbek, to na forum jest kilku forumowych sprzedawców, którzy Cię zaopatrzą we wszystko, co będziesz potrzebował i z pewnego źródła.
    Pzdr

    Zostaw komentarz:


  • Himenek
    odpowiedział(a)
    odpowiem za kolege - mamy X clean + z normą 507

    Zostaw komentarz:


  • Specnaz
    odpowiedział(a)
    krzyzakp , dzieki za info , musze sie jeszcze ciut ogarnac na tym forum , a jakiego Motula stosujesz bo jest chyba kilka odmian i słyszalem ze trzeba uwazać na podróbki bo akurat z Motula jest ich ponoć sporo

    Zostaw komentarz:


  • krzyzakp
    odpowiedział(a)
    Specnaz, pisales w innym watku ze nie ma nic o olejach.. Jak nie jak tak?! http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=85494 - jest nawet sporo o RS..

    Sam polecam zmiane co 15tys (nie koniecznie ASO - w koncu robisz to dodatkowo, a nie obowiazkowo). Na co zmienic? Jak chcesz kompleksowa odpowiedz to poczytaj: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=56352 Sam moge polecic Motula - chodzi lepiej niz na tym co było fabrycznie zalane i zlopie mniej. Nie mowiac ze mam nadzieje ze po 30tys km silnik sie ulozyl i przestanie pic olej, co by mnie ucieszyło, choc dolewka ponizej 1l na 15tys km to nie tragedia..

    Zostaw komentarz:


  • Maliniak
    odpowiedział(a)
    Kolejny co to sie zna lepiej niz producent

    Zostaw komentarz:


  • Specnaz
    odpowiedział(a)
    Witam wszystkich .To mój pierwszy dzień na forum , od tygodnia jestem szcześliwym posiadaczem octavii 3 rs combi i w zwiazku z nią mam kilka pytan.Producent zaleca wymiane oleju po 30 tkm , wydaje mi sie ze to gruba przesada i zamierzam wymienic olej max po 15 tkm i tu pada pytanie jaki ? czy zostac przy standardowym oleju 5w30 (mobil shell , castrol) czy moze zalac cos drozszego a nie wiem czy lepszego (motul).Gdzieś wyczytalem rowniez ze rs ma jakis problem z przednimi klockami ktore lubia stuknac jadac i hamując do tylu, wlasnie wczoraj pierwszy raz uslyszalem ten dzwiek.Czy ktoś znalazl na to jakies rozwiazanie??pozdrawiam

    Zostaw komentarz:


  • LUKI
    odpowiedział(a)
    ryjeks, dokładnie tak

    Zostaw komentarz:


  • ryjeks
    odpowiedział(a)
    LUKI, czyli rozumiem, że wozisz swój olej?

    Zostaw komentarz:


  • LUKI
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez ryjeks
    Czy ASO zaznacza gdzieś w papierach, że olej był z zewnątrz? Oprócz tego, że nie ma go na fakturze oczywiście.
    jest wpisane w zleceniu - które jest archiwizowane w razie jakiś fuckup'ów


    Zamieszczone przez ryjeks
    Zastanawia mnie właśnie co by było jeśli olej z zewnątrz i czy ktoś w praktyce przerobił temat?
    dwa razy na gwarancji (w sumie to raz na gwarancji a drugi raz rok po gwarancji)

    nastawnik faz rozrządu, łańcuch, napinacz (no i wiadomo robocizna i mnóstwo części potrzebnych do tych zabiegów)

    koszty free

    Zostaw komentarz:


  • ryjeks
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez krzyzakp
    ryjeks, na jakiej niby podstawie? W koncu olej oni zmieniaja, do tego wiedza jakie normy musi spelniac olej, by mogli go zalac do danego silnika... Wiec skoro zalali, znaczy ze musiał spelniac normy. A co za tym idzie nie moga powiedziec wprost ze zly olej lales
    Gdybym był "ASO" i miał się bronić, to bym stwierdził, że nie ma pewności co do jakości i źródła oleju (w skrócie podróbka), w związku z tym tralalalalalalala.....

    Czy ASO zaznacza gdzieś w papierach, że olej był z zewnątrz? Oprócz tego, że nie ma go na fakturze oczywiście.

    Poza tym prawda jest taka, że jest to możliwe, by przywieźć olej lipny, zresztą tak samo jak w ASO może taki być, ale ważny jest papier.


    Miałem wymieniany silnik na gwarancji w Fabii ale wiedząc, że ta jednostka jest o podwyższonym ryzyku brałem olej normalnie z ASO przepłacając niejako świadomie.
    Problemów z wymianą nie było.

    Zastanawia mnie właśnie co by było jeśli olej z zewnątrz i czy ktoś w praktyce przerobił temat?

    Jak na razie 1.4 TSI 140 KM bez uwag i na forum też cisza, może w końcu dopracowali tą jednostkę

    Podpytajcie w swoich ASO czy były takie przypadki w historii?

    Zostaw komentarz:


  • mac_aaron
    odpowiedział(a)
    Zależy od ASO bo u mnie z góry mówią o problemach z gwarancją.

    Zostaw komentarz:


  • LUKI
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez ryjeks
    Hipotetycznie.

    Pada silnik, zatarcie jakieś itp.
    Na przeglądy przywoziliście swój olej.

    Czy SAP/ASO może się na tej podstawie wypiąć na gwarancję?

    jak przywozisz swój olej zgodny z normami to nie ma najmniejszego problemu

    Zostaw komentarz:


  • krzyzakp
    odpowiedział(a)
    ryjeks, na jakiej niby podstawie? W koncu olej oni zmieniaja, do tego wiedza jakie normy musi spelniac olej, by mogli go zalac do danego silnika... Wiec skoro zalali, znaczy ze musiał spelniac normy. A co za tym idzie nie moga powiedziec wprost ze zly olej lales

    Zostaw komentarz:


  • ryjeks
    odpowiedział(a)
    Hipotetycznie.

    Pada silnik, zatarcie jakieś itp.
    Na przeglądy przywoziliście swój olej.

    Czy SAP/ASO może się na tej podstawie wypiąć na gwarancję?

    Zostaw komentarz:


  • LUKI
    odpowiedział(a)
    Dodi Jaki olej do benzyniaka?

    Zostaw komentarz:


  • Fredy.PW
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Dodi
    Panowie, ile litrów oleju wchodzi do 1.4 TSI?
    Pytam bo Castrol LL jest u mnie w litrowych pojemnikach i nie wiem ile ich zakupic chcac miec wlasny material na przrglad w ASO? Osobiscie uwazam, ze bez sensu przeplacac za olej z beczki w ASO.
    Pozdrawiam
    Do silnika wchodzi 4 litry oleju. Ja osobiście również jeżdżę ze swoim olejem (byłem już na dwóch wymianach) i przywożę ze sobą Motula 0W40 :szeroki_usmiech
    Pzdr

    Zostaw komentarz:


  • Dodi
    odpowiedział(a)
    To co proponujesz, Motul'a? Castol jest rekomendowany przez grupe VW i wtad myslalem, aby go wlac, choc nie mam jakis osobistych powodow Jakies propozycje?

    Zostaw komentarz:

Pracuję...